23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Wood Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Multiform A/S skifter ud i toppen

Multiform A/S i Kibæk får pr. 1. september 2007 ny øverste ledelse, idet Leif Glintborg efter eget ønske har valgt at stoppe som adm. Direktør for at koncentrere sig om andre opgaver i virksomheden.
Annonce

Han fortsætter i Multiform A/S som salgschef og vil i fremtiden varetage afsætningsmæssige opgaver herunder produktudvikling, markedsføring samt ikke mindst fungere som aktiv sparringspartner for kædens mange forhandlere.

Ny adm. direktør

Bestyrelsen har som følge heraf udnævnt kædechef hos Multiform A/S, Bjarne Schmidt, 40 år, til adm. Direktør i virksomheden, der udover Multiform A/S også omfatter Multiform Erhverv A/S.

Annonce

Bjarne Schmidt har gennem en årrække beklædt ledende stillinger i bankverdenen, køkkenindustrien og møbelindustrien. Han er oprindeligt bankuddannet og har desuden en HD-eksamen i afsætning. Privat er han bosiddende i Ringkøbing, hvor fritiden bl.a. anvendes på trænergerningen inden for den store passion, som er fodbold.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Kilde: Multiform A/S - www.multiform.dk

Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|instance-web02