23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Wood Supply

Seminar om Trends & Tendenser

Udviklingscenter for Møbler & Træ afholder i samarbejde med Dansk Textil & Beklædning et seminar om, hvorledes arbejdet med forskellige materialer kan hjælpe udviklingen af nye produkter og koncepter på vej.

Udviklingscenter for Møbler & Træ (UMT) og Dansk Textil & Beklædning afholder seminarer både øst og vest for Storebælt om, hvilke trends og tendenser, der kan spås om i fremtiden.

Seminaret sætter fokus på materialeanvendelse og udviklingen af nye produkter og koncepter, og på hvordan man anvender trends og tendenser i udviklingsarbejde og konceptopbygning.

For at tilgodese virksomheder både øst og vest for Storebælt, vil seminaret blive afviklet både i Herning og i København henholdsvis mandag den 1. oktober og tirsdag den 2. oktober 2007.

Det fulde program kan hentes på følgende link:

Trends & Tendenser

Kilde: Udviklingscenter for Møbler og Træ - www.moebelcenter.dk/

BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|instance-web03