Christian Højer Vindstrup er indtrådt i bestyrelsen hos Designa (kilde: Børsen).
Designa producerer og sælger løsninger til køkken, bad, bryggers mv. Virksomheden består i dag af 35 danske og 12 norske butikker.
LightPackKristian Steinholm og Michael Nørgård indtræder i ejerkredsen hos LightPack sammen med den tidligere ejer Torben Damm. Kristian Steinholm får ansvaret for administration, Michael Nørgård for udvikling samt nye produktområder og Torben Damm fortsætter som salgsansvarlig.
Lightpack er totalleverandør af eksportemballage.
OptimeraNick Rønsner er ansat som markedschef med ansvar for det professionelle salg. Han har været i trælastbranchen siden 1987 og kommer senest fra en stilling som forretningschef i Optimeras store byggemarked i Ringsted.
Preben Holm er indtrådt i bestyrelsen hos Palsgaard Gruppen i stedet for René Aakjær Jacobsen (kilde: Børsen).
Palsgaard Gruppen A/S er specialister i præfabrikerede trækomponenter til tag og facade.
Næstformand Michael J. Buhl og bestyrelsesmedlem Carsten Ludvig er blevet genvalgt til bestyrelsen hos TUN.
Læs også:TUNs bestyrelse genvalgt