23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Wood Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

BoKlok-boliger er klar

Første etape af BoKlok-byggeriet i Hillerød er gennemført og de første seks lejligheder står nu klar til indflytning. De sidste beboere kan efterplanen flytte ind til april 2005.
Annonce

BoKlok-konceptet er så at sige et hus i samlesæt. Denne type hus, har gået sin sejrsgang i Sverige, og har nu også gjort sit indtog i Danmark.

Det første af ialt 14 typehuse med seks lejligheder i hver er klar til indflytning, og herefter vil det gå slag i slag, således de sidste beboere kan flytte ind til april 2005, fremgår det af ErhvervsBladet.

Annonce

Det tager fire uger at producere et BoKlok hus af denne type i Sverige. Selve opsætningen af huset sker i løbet af en dag, og derefter bruges seks uger på at gøre boligerne indflytningsklare.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.125|