23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Wood Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Idemøbler åbner butik på 4.000 m² i Hillerød

Til efteråret lukker møbelkæden sin nuværende butik i Hillerød og flytter i stedet ind i et stort nybyggeri.
Annonce

Idemøbler flytter i september måned fra sine nuværende lokaler på Carlsbergvej i Hillerød til en ny 4.000 m² stor butik. Det oplyser Frederiksborg Amts Avis.

Den nye butik kommer til at ligge på den såkaldte Herredscenter-grund, hvor blandt andet Bauhaus ligger i dag. Idemøbler bliver her del af et nyt byggeri, der også kommer til at huse 2-3 andre butikker:

Annonce

- Det er et spørgsmål om at følge med detailhandlen og få nye friske lokaler, siger Mie Krog, kædechef i Idemøbler, til avisen.

Annonce

Området ved Herredsvejen i Hillerød oplever i disse år en massiv tilgang af nye butikker. I sidste uge kom de bl.a. frem, at Plantorama til næste år åbner en ny 10.000 m² stor forretning ved Egespurs Allé, skriver Frederiksborg Amts Avis.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|instance-web02