Søren Walther Olsen er udtrådt af bestyrelsen, hvor Geert Noer er indtrådt som nyt medlem.
Hvidbjerg Vinduet producerer vinduer og døre i plast samt træ/alu.
NobiaEfter tre år i ledende stillinger for Nobia i Storbritannien og Frankrig har Nick Friend besluttet at forlade koncernen for at søge nye udfordringer.
AnnonceIndtil en permanent løsning er fundet, vil Roy Saunders varetage Nobias b2b-operationer i Storbritannien.
Nobia ejer en lang række køkkenbrands, herunder blandt andre HTH og Invita i Danmark.
Annonce3FFagforbundet har valgt Johnny Skovengaard som ny næstformand og Claus Jørgensen som ny forbundsekretær. Johnny Skovengaard afløser den ene af 3F’s to næstformænd, Steen Andersen, der går på pension. 3F’s anden næstformand er Jane Korczak.
AnnonceBegge nyvalgte kommer fra fagforeningen Træ- og Bygnings-Industri i Danmark, TIB, som 1. januar 2011 fusionerer med 3F. Her er Johnny Skovengaard i dag formand, mens Claus Jørgensen er næstformand.
Annonce Annonce