23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Wood Supply
Annonce
Annonce

DSHWood med tysk vokseværk

For godt et år siden åbnede DSHWood kontor i Tyskland. Det har vist sig at være et fornuftigt træk, da både salg og indtjening har båret frugt. Derfor udvider DSHWood også sit kontor i Tyskland.
Annonce

For et år siden slog DSHWood dørene op til et nyt kontor i Tyskland.

En af årsagerne til koncernens indtog i Tyskland var ønsket om at være den største på løvtræmarkedet i Europa. En anden er et ønske om indflydelse på prissætningen på samme marked. Derudover vurderede koncernen, at der var penge at tjene i Tyskland.

Annonce

At åbne kontor i Tyskland har vist sig at være en fornuftig beslutning. Både salg og indtjening går nu så godt, at man har valgt at udvide kontoret i Tyskland, der nu tæller tre ansatte.

Annonce

En ekstra gevinst ved at være til stede på det tyske marked er også den viden koncernen har fået, som kan bruges på andre markeder.

Annonce
Annonce
Annonce

Kilde: DSHWood

Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.048|