Flyt dine præsentationer til det næste niveau ved at lave imponerende visuelle outputs og præsenter dine design i realtime eller i form af kvalitets renderinger eller animationer.
Hvem dette kursus er for:
Dette kursus henvender sig til alle der arbejder med marketing, visualisering og præsentation af produkter, som har behov for hurtig og professionel viselevant fualisering.
Showcase vil være ror alle der arbejder på alle områder inden for industriel design - herunder Møbler, Interiør, Arkitektur, Produkt, Automotive, Marine og Aerospace.
Hvad lærer du:
På dette kursus lærer du hvordan du får maksimal effektivitet og kvalitet i dit præsentationsmateriale. Du vil lære at bruge animationer og lave Showcase modeller ved hjælp af data importeret fra forskellige CAD-formater. Du vil blive undervist i alt fra at importere modellen, til at skabe den endelige grafik.
Indhold:
Importere Geometri
Navigation
Anvendelse af forskellige miljøer
Tildel og rediger materialer
Skygger
Materiale ændring
Overflade og textur ændringer (decals, bumpmaps)
Story Boards
Animationer
Eksport af høj opløsnings billeder og animation
Forberede projekter til præsentation
Kursus Materialer: Kursus materialer vil være på engelsk. Kurser kan også tilpasses dine præcise behov.
Varighed: 1 dag
Forudsætninger: Der kræves kun en meget generel viden om 3D og dens begreber, dog vil en grundlæggende forståelse af software vigtig. Kendskab til andre digitale medier er ikke en nødvendighed.
Pris: Kr. 3500,- ekskl. moms
Undervisningsadresse
InventDK A/S
Langdyssen 5
8200 Århus N